تهران، حکیمیه، دانشگاه شهید بهشتی، پردیس شهید عباسپور، ساختمان دکتر حسابی، پارک علم و فناوری، شرکت دانش بنیان آبرام تلفن : 09127628430 - 73932113(021)

سوالات متدوال

سوالات متدوال

در این بخش به سوالات متدوال در زمینه خدمات آزمایشگاهی شرکت دانش بنیان آبرام (آب راهبر محاسب) پرداخته خواهد شد. ابتدا راهنمای درخواست آزمایش به صورت آنلاین را مطالعه نمایید سپس ادامه سوالات متداول را قرائت بفرمایید.

 • چه آزمایش هایی در آزمایشگاه قابل انجام است؟

آزمایش های میکروبی ، شیمیایی ، فیزیکی و فلزات سنگین نمونه های آب ، پساب ، خاک ، نمونه های رسوب و … شامل :

آزمایش های آب آشامیدنی ، آب معدنی ، آب چاه ، مخازن آب ، آب چشمه ، آب قنات ، آب رودخانه ، آب استخر شنا ، آب استخر پرورش ماهی ، آب استخر پرورش زالو ، آب دریا ، آب کانال ، آب دریاچه ، آب سد ، آب استخر های تفریحی ، آب دیگ بخار ، آب برج های خنک کننده ، آب کارواش ها ، آب دستگاه های دیالیز ، آب دستگاه RO  ، آب مصرفی دام و طیور ، آب مصرفی کشاورزی و باغات ، آزمایش فاضلاب خام و فاضلاب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب و …

لیست کامل پارامتر ها آزمایشات را از بخش آزمایشگاه شیمی دریافت کنید.

برای نمونه های خاک نیز پارامتر های مورد آزمایش بر اساس لیست پامتر ها آب و پساب می باشد ، با این تفاوت که میزان ۵۰ درصد به قیمت هرکدام از پارامتر ها افزوده خواهد شد.

 • چگونه آنلاین درخواست آزمایش نمونه آب یا خاک یا فاضلاب کنیم؟

بر روی لینک کلیک کنید.

 • مدت زمان انجام آزمایشات چقدر است؟

مدت انجام آزمایش ها بستگی به نوع آزمایش ها و روش انجام آزمایش دارد که به طور متوسط زمانی بین ۱ هفته تا ۱۰ روز ، طول می کشد. برای نمونه های خاک و رسوب ، زمان انجام آزمایشات به مدت ۱۰ روز تا ۲ هفته است.

 • هزینه ها آزمایشات و تخفیف های قابل اعمال چقدر است؟

فایل استعلام قیمت آزمایش های آب را می توانید از طریق تماس با شماره 73932113(021) یا تلگرام و واتساپ به شماره 09390391606  یا ایمیل به AbramTeam@gmail.com دریافت کنید.

تخفیف ۱۰ درصدی فقط برای سفارش هایی که تعداد نمونه های آنها بیشتر از ۱۰ عدد باشد ، اعمال می شود.

برای نمونه های خاک نیز همین پارامتر می باشد با این تفاوت که میزان ۵۰ درصد به قیمت هرکدام از پارامتر ها افزوده خواهد شد.

 • شرایط ارسال نمونه بردار چیست و هزینه آن چقدر است؟(نمونه بردار امکان نمونه برداری از چه مکان هایی را دارد؟)

بنا بر درخواست مشتری ، نمونه بردار به محل اعزام می شود. هزینه نمونه بردار شامل هزینه ایاب ذهاب به علاوه ۵۰ هزار تومان برای هر بار نمونه برداری می باشد. نمونه برداری شامل مکان هایی می شود که دارای پمپ و تجهیزات استحصال آب موجود باشد و نمونه از شیر آب خروجی یا استخر های آب گرفته می شود.

 • ظرف استریل برای آزمایش های میکروبی را از کجا می توان تهیه کرد؟

ظروف استریل توسط شرکت برای مشتری ارسال می شود یا اینکه مشتری می تواند برای دریافت ظروف به شرکت مراجعه کند. ظروف استریل رایگان می باشد فقط در صورت ارسال برای مشتری هزینه پیک آن با مشتری می باشد.

 • مقدار و خصوصیات نمونه در تمام انواع نمونه ها (خاک. آب. پساب. رسوب) و شیوه نمونه برداری چگونه باید باشد؟

برای آزمایش های میکروبی و شیمیایی آب به یک بطری یک لیتری نمونه آب (ترجیحا بطری های آب معدنی ۱ لیتری) به همراه یک عدد ظرف استریل آب نیاز می  باشد. برای پارامتر های عمومی نمونه های فاضلاب ، نیاز به ۱ لیتر فاضلاب و برای آزمایش جارتست نیاز به حداقل ۱۵ لیتر از نمونه فاضلاب مورد نظر می باشد.

نمونه ها باید حداکثر طی یک روز به آزمایشگاه برسد.

نمونه های خاک باید از عمق ۳۰ سانتی متری خاک برداشت شوند و به میزان ۱ کیلوگرم خاک یک دست و خشک و بدون کلوخه باشد.

برای نمونه های خاص و مواردی که برای تحقیقات دانشجویی که یک پارامتر خاص مد نظرشان می باشد و یا در بخش سوالات متدوال به آن اشاره نشده با شماره ۹۳۹۰۳۹۱۶۰۶ تماس حاصل شود. ولی به صورت کلی حداقل مقدار نمونه و شرایط نگه داری برای نمونه آب به شرح جدول زیر است.

 • آزمایشگاه تا چه اندازه در آنالیز های آب و خاک و فاضلاب دقت عمل دارد و روش های انجام آنالیز ها بر اساس جه منبعی است؟

پرسنل آزمایشگاه همواره در تلاش هستند تا بهترین کیفیت و خروجی را از انداره گیری های آزمایش ها داشته و خطای انسانی و کالیبراسیون دستگاه ها و مواد مصرفی ، هیچ اثری بر نتایح آزمایش ها نداشته باشد. آزمایش ها بر اساس  روش های استاندارد برگرفته از  US-EPA ، ASTM ، Standard Method For Examination of Water and Wastewater و سازمان ملی استاندارد می باشد.

 • آیا تفسیر آزمایشات و راهنمایی و نظر کارشناسی درخصوص تعیین کارایی نمونه آب یا خاک توسط شرکت ارائه می شود؟

بله ، در صورت درخواست ، تحلیل آزمایش های آب به صورت ستونی از اعداد در کنار نتیجه آزمایش های آب اعمال می شود و متقاضی می تواند اختلاف نتیجه آزمایش با معیار استاندارد را متوجه شود.

 • شرکت چه مدارک و استانداردهایی دارد؟

شرکت آب راهبر محاسب مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی می باشد و دارای گواهینامه آزمایشگاه معتمد از سازمان حفاظت محیط زیست کشور می باشد و دارای مجوز آب و فاضلاب و فیلتراسیون و صنایع زیست محیطی از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

لینک صفحه مجوز ها و پروژه های انجام شده شرکت آبرام (آب راهبر محاسب)

 • استانداردها و آزمایشات مورد نیاز برای آب معدنی ، آشامیدنی چیست؟ (بالاخص اشاره به حداقل آزمایش های قابل انجام)

آزمایش های میکروبی و شیمیایی و فیزیکی حداقل آزمایش هایی است که برای آب های معدنی و آب آشامیدنی باید انجام شود.

 • آزمایش آب استخر در چه بازه های زمانی ضروری است؟

آزمایش میکروبی و شیمیایی  آب استخر های عمومی باید به صورت ماهانه و استخر های خصوصی باید به صورت فصلی انجام شود.

برای مواردی که در بخش سوالات متدوال به آن اشاره نشده با شماره 09127628430 تماس حاصل شود.

5/5 - (5 امتیاز)
whatsapp