تهران، حکیمیه، دانشگاه شهید بهشتی، پردیس شهید عباسپور، ساختمان دکتر حسابی، پارک علم و فناوری، شرکت آبرام تلفن : 09127628430 - 73932113(021)

هزینه آزمایش آب

هزینه آزمایش آب

هزینه آزمایش آب در شرکت آبرام 7410000 ریال (1400) (هزینه آزمایش آب شرب بر اساس پارامترهای پیشنهادی استاندارد) می­ باشد. این هزینه برای آنالیز آب آشامیدنی می ­باشد. ولی برای آب­ های دیگر از جمله آب استخر، آب کشاورزی، آب استخر پرورش ماهی و غیره متغیر است. برای آنالیز آب آشامیدنی آزمایش­ های شیمیایی، فیزیکی و میکروبی انجام می ­شود. در کل برای هزینه آزمایش آب با توجه به هدف درخواست کننده و پارامترهای درنظر گرفته شده برای آن آب برآورد می ­شود. برای مثال برای آنالیز آب آشامیدنی 16 پارامتر شیمیایی و فیزیکی و 2 پارامتر میکروبی  در نظر گرفته می­ شود.

هزینه آزمایش آب  بر اساس پارامتر های آنالیز برآورد می شود.

برفرض مثال شخصی یک چاه دارد و می خواهد آب آن را از لحاظ کیفی آزمایش کند. برای آزمایش کیفی آب چاه یکسری پارامترهای عمومی را می توان در نظر گرفت. ولی نوع استفاده ای که شخص از آب می خواهد داشته باشد نیز برای تعیین پارامترهای دقیق مهم است. شاید هدف از آزمایش آب چاه، استفاده شرب، مصارف صنعتی، استفاده برای استخر شنا، استخر پرورش ماهی و غیره باشد. برای هر کدام از مصارف ذکر شده پارامترهای متفاوتی در نظر گرفته شده که در تعرفه آنالیز آب تأثیر می گذارد.

 

هزینه آنالیز شیمیایی آب

هزینه آزمایش شیمیایی آب در برای سال 1400 در شرکت آبرام 6090000  ریال است. آب بعنوان حلال عمومی شناخته شده است و کیفیت شیمیایی آب در ارتباط مستقیم با حلالیت آن م ی­باشد. در آب آشامیدنی پارامترهای  پی ­اچ، کدورت، هدایت الکتریکی، کل مواد معلق، کل جامدات محلول، رنگ، سختی کل، قلیاییت کل، سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، سولفات، کلراید، نیترات و فلوراید را برای تست شیمیایی بررسی می ­شود. این پارامترها همانطور که در بالا هم ذکر شد برای آب آشامیدنی در نظر گرفته می ­شود ولی برای نمونه ­های دیگر متفاوت است.

هزینه آزمایش میکروبی آب

هزینه آزمایش میکروبی آب آشامیدنی در سال 1400 مبلغ  1500000 ریال برآورد شده است. ویژگی­ های میکروبی آب آشامیدنی مبنی قضاوت در مورد تعیین قابیلت شرب آبها از نقطه نظر میکروبی قرار می ­گیرد. اصولا آبی که به مصرف می ­رسد، باید عاری از میکروارگانیسم ­های بیماری­زای شناخته شده و باکتری­ های شاخص باشد. آب آشامیدنی شبکه استریل نیست پس می تواند حاوی میکروب غیر بیماری زا باشد.  پارامترهای میکروبی آب آشامیدنی کلیفرم گوارشی و کل کلیفرم می­باشد. به دلیل مهم بودن آنالیز میکروبی آب آشامیدنی در سلامت انسان­ ها، بعضی مواقع پارامترهای میکروبی دیگری هم به دو پارامتر موجود اضافه می­ شود که در آن صورت هزینه به مراتب بیشتر می شود.

هزینه آزمایش فلزات سنگین آب

تعرفه آنالیز آب برای فلزات سنگین آب آشامیدنی برای سال 1400 مطابق لیست فایل استعلام قیمت ها (دانلود) می ­باشد. برای انواع آب ها 28 تا فلز سنگین قابل آزمایش می باشد که هزینه آزمایش این 28 فلز سنگین 9500000 ریال می باشد. برای آب آشامیدنی از فلزات سنگین پارامترهای آهن و منگنز را بر اساس استاندارد ملی آنالیز می ­کنند. ولی با توجه به اینکه یکی از عوامل آلوده کننده آب، فلزات سنگین است که مقادیر بیش از حد آن باعث ایجاد بیماری­ های مختلف می ­شود بنابراین تعیین میزان آرسنیک، کادمیوم، سرب و مس نیز در منابع آب آشامیدنی آنالیز می­ شود.

هزینه آزمایش آب استخر

تعرفه آنالیز آب استخر برای پارامترهای شیمیایی و میکروبی در شرکت آبرام 7570000 ریال است. پارامترهای شیمیایی آب استخر شامل پی ­اچ، کدورت، هدایت الکتریکی، کل جامدات محلول،قلیاییت کل و سختی کل می­ شود. هزینه این شش پارامتر 3660000 ریال است و هزینه میکروبی آب استخر3910000 ریال می ­باشد. این آنالیز شامل پارامترهای کلیفرم گوارشی، کل کلیفرم، شمارش باکتری استافیلو کوکوس، جستجو و شمارش سودوموناس و باکتری هتروتروف است. البته تغییرات فصلی در تعداد باکتری­ ها بسیار موثر است. معمولا در اولین بارندگی پس از یک فصل خشک، تعداد باکتری­ ها در منابع زیاد می ­شود.

هزینه آزمایش آب استخر پرورش ماهی

کیفیت آب استخر پرورش ماهی با توجه به اجرای آزمایش ­های میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین تعیین می­ گردد. در مورد آب استخر پرورش ماهی سازمان ملی استاندارد ایران نشریه شماره 8726 را منتشر کرده است. بر اساس این استاندارد پارامترهای دما، اکسیژن، دی­ اکسیدکربن، PH، شفافیت (عمق دید)، کل مواد محلود در آب (TDS)، هدایت الکتریکی، کل مواد معلق در آب، قلیاییت کل، سختی کل، نیتریت، نیترات، آمونیاک، فسفات، سولفید، آهن کل و مس برای آنالیز آب استخر پرورش ماهی در نظر گرفته می ­شود. هزینه آزمایش آب کل پارامترهای ذکر شده 13340000 ریال است. این مبلغ می تواند به دلیل حذف بعضی از پارامترها کاهش و یا با افزودن پارامترهای دیگر افزایش یابد.

تعرفه آنالیز آب کشاورزی

از آنجایی که در بیشتر مواقع از فاضلاب انسانی برای آبیاری کشاورزی استفاده می­ شود بخاطر همین مسئله آنالیز آب کشاورزی دارای اهمیت است. پارامترهایی که برای آزمایش آب کشاورزی در نظر گرفته می­ شود پارامترهای ثابتی نیست و این پارامترها بر اساس منطقه و کاربرهای دور و اطراف آن منطقه فرق می­ کند. پارامترهایی که مورد تایید سازمان ملی استاندارد است و اکثرا در آزمایش آب کشاورزی در نظر می ­گیرند عبارت­ند از: کلیفرم گوارشی، کل کلیفرم، PH، TDS، TSS، سختی کل، سدیم، پتاسیم، قلیائیت کل، نیترات، فسفر کل، COD، BOD و …. هزینه آزمایش آب کشاورزی با توجه به پارامترهای ذکر شده 9540000 می ­باشد. این مقدار هزینه با کم و زیاد شدن پارامترهای درخواستی متغیر است.

 

 

 

 

4.6/5 - (27 امتیاز)
4.6/5 - (27 امتیاز)

برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

به اشتراک بگذارید :

با سلام و احترام
من حدود 50 نمونه آب دارم نتایج آنالیز عناصر سنگین را لازم دارم (28 عنصر) . هزینه قید شده نهایی است؟

سلام من یک چاه دارم نزذیک یک چشمه س تقریباً هفتصد متر دورتر بعد اون چشمه آبش اندازه یک دینام کوچیکه وعناصر معدنی زیادی داره منتها پول ندارن راه اندازیش کنن چند میلیارد وام گرفتن الان بدهکارن.
درکل خواستم بدونم من چگونه آب چاه مو آزمایش کنم ببینم معدنی هست یانه؟!
لطفاً ی راهنمایی کنید

سلام باید نمونه آب را در بطری آب معدنی بریزید و برای ما بفرستید تا آزمایش کنیم… آدرس ما در قیمت تماس با ما هستش.

whatsapp