تهران، حکیمیه، دانشگاه شهید بهشتی، پردیس شهید عباسپور، ساختمان دکتر حسابی، پارک علم و فناوری، شرکت دانش بنیان آبرام تلفن : 09127628430 - 73932113(021)

دمای استاندارد آب استخر

دمای استاندارد آب استخر

در استخرهای سرپوشیده شنا ، مطلوب است که دمای استاندارد آب استخر و هوای استخر کنترل گردد . دمای هوا در حدود 3 درجه سانتیگراد گرمتر از دمای آب در استخر توصیه شده است . دمای آب توصیه شده برای استفاده عموم 27درجه سانتیگراد 23تا 24 درجه سانتیگراد باعث راحتی 26تا 28 درجه سانتیگراد ایده عال می باشد.

استخرهای سرباز در آب و هوای گرم نیاز به چرخش دادن آب یا افزودن مقادیر زیادی یخ برای جلوگیری از گرم شدن زیاد آب دارد . هوادهی به شکل اسپری نمودن آب باز چرخشی به استخر می تواند باعث پائین آوردن دمای استخر به میزان 3تا 6 درجه سانتیگراد می گردد.

همچنین از آب سرد به عنوان جایگزین آب جبرانی، تجهیزات تبادل حرارتی و برج های سرد کننده می تون استفاده نمود.

دمای آب نباید از 29 درجه سانتیگراد فراتر رود.و شنا کردن یا حمام گرفتن طولانی مدت در آبی که دمای آن بیش از این مقدار باشد باعث ایجاد ناتوانی و ضعف در فرد می گردد. شنا نمودن در آب 4درجه سانتیگراد باعث ایجاد خستگی و مشکلات تنفسی در زمان کوتاه، 10 دقیقه یا کمتر خواهد شد.

اگر آهن یا منگنز در آب مورد استفاده برای تغذیه ا ستخر یا آب جبرانی به استخر موجود باشد، باعث تیرگی و سیاه شدن و امکان ایجاد لک در دیوارهای استخر خواهد شد. بخصوص وقتی کلر به آب اضافه می شود. این مورد باید قبل از استفاده از آب مورد بررسی قرار گیرد.

28.35گرم هیپوکلریت سدیم 5درصد به حدود یک لیتر آب افزوده می شود، اگر در عرض یک تا 2 ساعت تیرگی در آب ایجاد شد، آهن و یا منگنز در آب وجود دارد. که باید از آب جدا شود.

از جمله پارامتر های دیگری که در پایش آب استخر اهمیت دارد : ph-قلیاییت کل- چربی و روغن- دترجنت ها-سختی کل- سختی کربناتی و پایش میکروبی از برای تعیین کل کلی فرم ها است.

 

Rate this post
به اشتراک بگذارید :
whatsapp